Zobacz sesje zdjęciowe, kalendarz imprez, i wiele więcej.
Zaloguj się, włącz tablicę i wyłącz ten komunikat ;)

KAWASAKI RACING | 5 minut z: Akira Yanagawa

KAWASAKI RACING | Akira Yanagawa

Akira Yanagawa jest jednym z najbardziej znanych motocyklowych kierowców wyścigowych z lat 90-tych XX wieku. Co ciekawe, Akira Yanagawa nadal się ściga!

tekst: Mor, kawasaki / foto: kawasaki

44-latek z Kagoshima nie jest jedynie „dojeżdżającym do mety” – w tym sezonie stawał na podium w wyścigach WON (All Japan Road Race Championship). Co więcej Akira będzie partnerem Leona Haslama w fabrycznym teamie Kawasaki Ninja ZX-10RR w legendarnym wyścigu Suzuka Eight Hour.

legendary kawasaki racing akira yanagawa pit lane

Nadal jestem dokładnie tak samo zaangażowany jak wtedy, kiedy zaczynałem jako młodzik. Teraz mam 44 lata, ale wyścigi nadal są moją pasją, mimo wielu lat ścigania na najwyższym poziomie w WSBK i mistrzostwach Japonii. Po prostu uwielbiam wyścigi – to takie proste.

KAWASAKI RACING | Akira Yanagawa – największe zwycięstwo

W 1997 roku na Austriackim torze A-1 Ring był chyba mój największy triumf. Było to moje pierwsze zwycięstwo w WSBK i zostałem pierwszym japońskim jeźdźcem, który kiedykolwiek wygrał wyścig World Superbike poza Japonią. Wtedy wygrałem jeszcze na torze Sugo i zająłem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

legendary kawasaki racing akira yanagawa wsbk

KAWASAKI RACING | Akira Yanagawa – wypadki

Pod względem upadków w mojej karierze nic nie było gorsze od mojego wypadku na torze Laguna Seca w roku 1998. Było to straszne wydarzenie i byłem w bardzo ciężkim stanie. Dawałem z siebie 100% w tamtym czasie i nie myślałem o innych rzeczach w życiu. Kiedy doszedłem do siebie, okazało się, że po wypadku zostało coś pozytywnego – zacząłem zauważać inne rzeczy, nie tylko wyścigi.

KAWASAKI RACING | Akira Yanagawa – legenda Kawasaki

To zabawne kiedy ludzie mówią, że jestem legendą Kawasaki. Szczerze mówiąc nie widzę tego w taki sposób. Wygrałem wiele wyścigów, ale tak naprawdę chciałem być mistrzem WSBK. Mimo to nie użyłbym słowa „legenda”.

Wystarczy powiedzieć, że zawsze starałem się być co raz lepszy i zawsze szukałem kolejnego zwycięstwa.